DISSABTE 14

Plaça Sta. Madrona
GEGANTERS I GRALLERS DEL POBLESEC

18.00 h XXV Trobada de gegants. Plantada i balls de lluïment amb Geganters del Poble sec

Gegants del Poble espanyol,
Gegants del Clot,
Gegants de Cerdanyola,
Gegants de la Marina,
Gegants de Ripollet,
Gegants la Selva del Camp,
Gegants de Gràcia de Sabadell,
Gegants de les Borges Blanques,
Gegants de Montblanc,
Gegants de la Llagosta,
Gegants Masllorenç ,
Gegants de la Barceloneta,

19.00 Lliurament de records i ball de sortida
Recorregut: plaça Santa Madrona, Olivera, Concòrdia, Blai i Blesa.
20.00 Arribada a Blesa - Nou de la Rambla (bodega Saltó) i ball de lluïment

Carrer Mata-Piquer
CASTELLERS DEL POBLE SEC
17.30 h Diada de vigílies de Festa Major

PENYA BLAUGRANA LES 3 XEMENEIES
12.00 h  Batucada de la Fundació Taller Artesà
14.00 h  Dinar per a socis i sòcies
15.00 h  Acte institucional i lliurament de reconeixements
16.00 h Jocs de taula
18.30 h Classe magistral de zumba
20.30 h Pregó blaugrana a càrrec d’Eudosio Gutiérrez

BALL INAUGURAL DE FESTA MAJOR
22.30 h  Orquestra Banda Sonora
        
Plaça Ovidi Montllor
AMICS DE LA SARDANA DEL POBLE-SEC
18.00 h XV Ballada de sardanes amb la Cobla Baix Llobregat

Plaça Navas
AVV Plaça NAVAS
23.00 h Ball de festa amb orquestra

Carrer Blesa, 36
CULTMUSIC
20.30 h - DJJD
22.00 h - La Rumba de MOROSITO
23.30 h- DJJD

Carrer Nou de la Rambla - passeig de Montjuïc
ASSOC. CULTURAL OKNO i PORTAROJA
14.00 h Dinar popular
16.00 h Activitats en família
18.00 h Programació musical

Plaça Sta. Madrona
AMICS DE LA PLAÇA SANTA MADRONA
10.00 h Exposició de vehicles clàssics
11.00 h Activitat infantil ‘Balla la canalla’ a càrrec de La Tinta
19.00 h Escenari obert de dansa Poble-sec

Plaça del Sortidor
POBLE-SEC PER LA INDEPENDÈNCIA
17.30 h 2a Cursa de sacs i xocolatada infantil

Carrer Blai, 8
KOSKA TAVERNA
8è Cicle de Música Koska Taverna
21.00 h DJ Mr. Patato (black groove)

Plaça Margarida Xirgu
Art & COOP- ESPAI GREC
17.00 h Dansa al carrer

Església Sant Salvador d’Horta
Parròquies del Poble-sec
21.00 h Sopar de festa major

Jardins de Fabià Puigserver
Arte y Conciencia
*11:00   Kinderatak  *  Taller de malabares con Vik    
*12:00   Vermut BBQ & Vinilos  * Twist Club Selektor * Vinilos Jam

*canvis en la programació