DISSABTE 20

Carrer Mata - Piquer
PENYA BLAUGRANA LES 3 XEMENEIES
12.00 h Cercavila amb Els Moderns del Poble-sec
13.00 h Batucada de la Fundació Taller Artesà
14.30 h Dinar per a socis i sòcies
15.30 h Acte institucional conjunt amb el Club Atlètic Running, el CE              APA Poble-sec, els Castellers del Poble-sec i la Penya Blaugrana Les 3 Xemeneies amb motiu dels 40, 30, 20 i 10 anys respectivament
17.30 h Pilar dels Castellers del Poble-sec
18.15 h Classe magistral de zumba
20.30 h Pregó blaugrana a càrrec de Jordi Arranz
21.00 h Sopar de carmanyola i música amb DJ Medi i DJ Favio

BALL INAUGURAL DE FESTA MAJOR
22.30 h Concert de La Tropical

Carrer Sancho Marraco
SOL PICÓ, COMPANYIA DE DANSA
25è aniversari de la companyia
10.00 h Preparació i elaboració de paelles per al concurs
14.00 h Dinar popular
16.00 h Lliurament de premis a la millor paella i actuacions de balls a les sales de La Piconera
18.00 h Ball popular amb DJ
         

Plaça Santa Madrona
AMICS DE LA PLAÇA SANTA MADRONA
10.00 h 3a Exposició de vehicles clàssics
11.00 h Taller de criquet per a nois i noies a partir de 8 anys a càrrec de Shahbaz Shaukat
POBLE-SEC PER LA INDEPENDÈNCIA
17.30 h 3a Cursa de sacs i xocolatada infantil
ATENEU REBEL
*20.30 h Concert amb DJ

*20.30 h Lil Rusian
*22.00 h EcoWar
*23.30 h Homes Llúdriga

Plaça Navas
POBLE-SEC FEMINISTA
11.00 h Activitats infantils coordinades per La Tinta
11.00 h Mapatge col·lectiu del barri per un Poble-sec feminista coordinat per Raons Públiques
11.00 h FieraFest, mostra d’artesania i projectes de dones coordinada per La Raposa
13.00 h Vemut poètic coordinat per La Carbonera i l’Antiga Carboneria
14.30 h Dinar popular coordinat per diverses entitats veïnals del barri
17.00 h Berenar per a totes coordinat per Castelleres del Poble Sec
18.00 h Olimpíades feministes coordinades per FemLaBase
21.30 h Sopar de veïnes coordinat pel Solar de la Puri i diverses entitats veïnals
22.00 h Nit musical amb DJ Amaia, La Niña Mai i Tonadilleras Show System

Carrer Nou de la Rambla - Passeig de Montjuïc
ASSOCIACIÓ CULTURAL OKNO
12.00 h Chill-out llibres i jocs de taula, coordinat per la llibreria Social i loteria mexicana per a infants de més de 7 anys
14.30 h Dinar popular
16.00 h Chill-out llibres i jocs de taula i campionat de dominó de festa major
17.00 h Taller infantil de serigrafia
19.00 h Música en directe i DJ

Parc de Les 3 Xemeneies
ESPAI AGÓ, PORTA ROJA I JAM CIRCUS
12.30 h Vermut musical
18.00 h Concert en directe i DJ World Latin Music

*13:30 h Alma de Boquerón
*18:00 h Golfo de Guinea
*20:00 h El Ingrediente
*22:00 h Latin Panas
*00:00 h Made in Barcelona

Plaça Ovidi Montllor
AMICS DE LA SARDANA DEL POBLE-SEC
18.00 h XVI Ballada de sardanes amb la Cobla Baix Llobregat

Carrer Blai, 8
KOSKA TAVERNA
9è Cicle de Música Koska Taverna
18.00 h Graellada on the street
21.00 h  DJ Mr. Patato (black groove)

CERCAVILA
DIABLES DEL POBLE-SEC - DIADA INFANTIL DELS FILLS DE SATAN
Plaça Sortidor
19.00 h Berenar
20.00 h Tabalada: plaça del Sortidor, Basco de Garay, Blai, plaça dels Ocellets, av. Paral·lel, Teodoro Bonaplata, plaça Navas
Plaça Navas
21.00 h Correfoc: plaça Navas, Bòbila, Mare de Déu del Remei, Fonthonrada, plaça Santa Madrona

Carrer Tapioles, 10
PARRÒQUIA DE SANTA MADRONA
19.00 h Missa de Festa Major
20.15 h Actuació de la Coral 4 Vents

Església Sant Salvador d’Horta
PARRÒQUIES DEL POBLE-SEC
21.00 h Sopar de Festa Major

Carrer Blesa, 36
CULTMUSIC
21.30 h Tumbaos
22.30 h Pelat i Pelut
23.30 h DJ Tigre Show System

FUGA CENTRE DE FOTOGRAFIA
Carrer Fontrodona, 31
Dissabte, 20 de juliol
*19.00 h Obrim portes
*19.30 hProjeccións treballs alumnes curs 18/19 dels cursos básics i superiors.
*20:15h Recorregut pels treballs de documental creatiu, seguiment de projectes i laboratori de creadors.
*21.00 h Dj Lito Radio Borneo
http://radioborneo.com/

 

*canvis en la programació

 

Recorda:
Fem una festa lliure d’actituds, comportaments i conductes sexistes.

NOMÉS SÍ ÉS SÍ